MAKIJAŻ DELIKATNY (DZIENNY):

To makijaż, który ma zatuszować niedoskonałości cery i podkreślić jej atuty.

Dominują w nim tzw. „kolory ziemi „, czyli brązy i grafity.

MAKIJAŻ WIECZOROWY:

Jest zdecydowanie mocniejszy od dziennego. Musi być dostosowany do światła tej pory dnia oraz okazji, na którą jest wykonywany.

W makijażu wieczorowym śmiało można pozwolić sobie na ciemniejszy podkład i bardziej nasycone barwy cieni. Wieczór, to również czas, w którym mile widziane są wszystkie efekty połysku i blasku. Drobinki brokatu na powiece pięknie rozświetlą spojrzenie w blasku świec. Podczas tworzenia makijażu wieczorowego zaleca się odważne korzystanie z różu, a nutę niezwykłości i wyjątkowości dodadzą nam zaskakujące dodatki, jak drobinki złota na dekolcie. Kwintesencją wieczorowego makijażu oczu powinny być mocno podkreślone rzęsy. Możemy zastosować do tego nie tylko kilka warstw tuszu, ale również sztuczne rzęsy. Spojrzenie wieczorową porą jest bardzo ważne.

MAKIJAŻ ŚLUBNY:

Powinien łączyć w sobie zarówno cechy makijażu dziennego jak i fotograficznego i wieczorowego. Ważne, aby kolorystyka nie była zbyt intensywna i podkreślała atuty panny młodej. Musi być wykonany z trwałych kosmetyków, aby utrzymywał się cały dzień i całą noc.